Tüm Ev

70'den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye'deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda olan Allianz, şimdi de hem ev sahiplerinin, hem de kiracıların rahatlıkla yararlanabileceği bir sigorta sunuyor: Tüm Ev Sigortası.

Allianz'la yaşadığınız mekânlara tam güvence!

Kendi evimizde oturuyor olsak da, kirada oturuyor olsak da yaşadığımız ev bizim için çok önemlidir. İyisiyle kötüsüyle birçok şey yaşadığımız, kendi şekillendirdiğimiz, bize ait özel bir dünyadır.

Allianz, evimizi ve evimizle birlikte bizim için değerli olan pek çok şeyi güvence altına alan, koruyan Tüm Ev Sigortası'nı sunuyor.
 
Neden Tüm Ev Sigortası?

Tüm Ev Sigortası, aklınıza gelebilecek her türlü riske karşı evinizi sigortalıyor, ayrıca kişisel sorumluluk, kişi / aile ve taşınmaz mala bağlı olarak hukuksal koruma teminatlarını veriyor.
   
Tüm Ev Sigortası ile hangi riskler teminat altında?

Yangın, yıldırım, infilak, sel/su baskını, dahili su, fırtına, yer kayması, duman, kötü niyetli hareketler ve terör gibi toplumsal olaylar, hava ve kara taşıtları çarpması, hırsızlık, enkaz kaldırma masrafları, yakıt sızması, kira kaybı ve geçici ikametgâh masrafları...
   
Tüm Ev Sigortası'nın avantajları neler?

Evinizde bulunan TV, video, müzik seti, plazma-LCD televizyon, ses ve görüntü sistemleri, DVD-VCD gösterici ve bilgisayarların kazaen kırılması, tam kâgir yapılı bina içinde olması kaydıyla konut dışındaki eşyalara gelebilecek zararlar da belli limitlerle teminat altındadır.

Dilerseniz deprem, cam kırılması hasarlarını, binaya sabit kıymetlerin hırsızlığını (bu teminat sadece mal sahipleri için geçerlidir)  ya da fırtına sonucu uydu anteni, güneş kolektörü ve klima cihazı gibi dış ünitelerde oluşabilecek zararları da teminat altına aldırabilirsiniz.

Eğer kiracıysanız yaptırdığınız boya-badana-sabit dekorasyona gelecek hasarları da poliçe kapsamındaki risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.

Tüm Ev Sigortası komşularınıza, kiracınıza veya ev sahibinize yangın, infilak, dahili su, duman, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör riskleriyle verebileceğiniz zararları da teminat altına alıyor.

Ayrıca, tesisat veya elektrik problemlerinde, anahtar kaybı veya unutulması durumunda, camcı gönderilmesi gereken hallerde ve daha pek çok hizmet için Allianz Yardım'ı kullanabiliyorsunuz.

İndirim avantajlarından da yararlanabilirsiniz!

Dilerseniz sigorta priminizi %3,5 indirimle peşin ödeyebilirsiniz.
Silahlı Kuvvetler mensubuysanız %10 prim indiriminden yararlanabilirsiniz. Poliçenin herhangi bir tazminat talebine konu olmaması ve aynı sigortalı namına kesintisiz olarak yenilenmesi koşuluyla yenileme primleri %30'a varan indirime tabi tutulur.
Ayrıca, Tüm Ev Sigortası ile ne kadar çok konut sigortalarsanız o kadar çok indirim kazanıyorsunuz:
   
Konut binası tanımı ve sigorta kapsamı

Dış ve iç duvarlarıyla taban ve tavanları beton, taş, tuğla gibi yanmaz malzemeyle yapılmış tam kâgir olarak tanımlanan konut binası. Bu tanım kapsamına bina içindeki ve üzerindeki her çeşit sabit tesisat ve binayı tamamlayan şeylerle yapı tarzı tam kâgir olmak kaydıyla bina dışındaki garaj ve bahçıvan evi gibi eklentiler, bahçe avlu ve çevre duvarları, sabit yüzme ve süs havuzları ve sarnıçlar dahil; temeller*, istinat duvarları, rıhtımlar, teraslar, iskeleler ve bina dışındaki heykeller gibi şeyler hariçtir.
Kat mülkiyeti mevzuatına tâbi konutların ortak kısımları da yukarıdaki tanımlamalar çerçevesinde bina kapsamına girer.

* Tüm Ev Sigortası Poliçe Kitapçığı'nda detaylı olarak açıklanmaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası'na tabi konutlarda, deprem ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak ve yer kaymasının, sigortalı binalarda doğrudan neden olacağı hasarlar (temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dahil olmak üzere), Dask poliçesi sigorta bedeline kadar Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından temin edilmektedir. Dask sigorta bedelini aşan bir hasarda kalan kısım varsa, mevcut poliçeniz kapsamında teminata dahildir. Temeller ve istinat duvarı içinse, poliçede sigorta bedelinin ayrıca belirtilmiş olması gerekmektedir.
   
Konut eşyası, tanımı ve sigorta kapsamı

Tanımı yapılan konut binası içinde sigortalıya ve onunla birlikte oturan aile üyelerine ya da birlikte yaşadığı kişilere ve çalışanlarına ait ev eşyası ve kişisel eşya.

Kapsamı: Bu tanım kapsamına, yapı tarzı tam kâgir olmak kaydıyla bina dışındaki garaj ve hizmetli evi gibi ek yapılarda bulunan ev eşyası ve kişisel eşya dahildir. (Her türlü motorlu taşıt, karavan, tekne ve bunların aksesuar ve yedekleriyle canlı hayvanlar eşya kapsamı dahilinde değildir.) Kat mülkiyeti yönetmeliği kapsamındaki konutların ortak kısımlarında bulunan ev eşyası ve kişisel eşya ya da yukarıdaki tanım dahilinde olanlar sigorta kapsamına alınmaktadır.
   
Sigorta kapsamı dışında kalan eşya

Her türlü para, döviz, çek, kredi ve para kartı ve benzeri kartlar, pul koleksiyonuna dahil olmayan pullar, hisse senetleri, tahviller, değerli evraklar, modeller, kalıplar, belgeler, el yazmaları, mıhlanmamış kıymetli taşlar, inciler ve benzerleri, çubuk, külçe ve meskuk altın (kulplu veya kulpsuz) ve diğer değerli maden ve taşlar, eşya kapsamına dahil değildir. Riziko adresinde mücevherat, ziynet eşyası, saatler, kasa ve/veya kasasız olarak belirli şartlar ve limitler dahilinde ayrıca talep edilmesi halinde temin edilebilir.

Kısacası...

Allianz, Tüm Ev Sigortası'yla evinizi tehdit eden pek çok riske karşı geniş kapsamlı bir sigorta sunuyor. Evinizde yıllar boyu daha rahat, daha huzurlu yaşayabilmeniz için...

Tüm ev sigortasıyla evinizde karşılaşabileceğiniz tüm risklere karşı hazırlıklı olacaksınız...

Tüm Ev Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için sizi Allianz acentelerine bekliyoruz.

Evinizde güvenle oturmanız dileğiyle...