Marka Kasko

Allianz, 70'den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye'deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. Allianz, Fiat marka binek ve kamyonet tipi otomobilleriniz için tüm risklere karşı tam güvence sağlıyor: Allianz Fiat Kasko.

Allianz'tan alternatif çözümler!

Neden Fiat Kasko Sigortası?

Aracınızda başınıza gelebilecek bir sürü tehlike var. Çarpma, çarpılma, yanma... Halk hareketleri, terör... Sel ve su baskını... Hırsızlık... Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk...
Allianz, binek ve kamyonet tipi aracınızı ve sizi, olası risklere karşı koruyor. Hasarınızı en hızlı şekilde gideriyor, kendinizi güvende hissetmeniz için farklı çözümler sunuyor.
   
Fiat Kasko Sigortası, risklere karşı eksiksiz güvence sağlıyor.

    * Fiat Kasko Sigortası, risklere karşı otomobilinizin uğrayacağı zararları güvence altına alır.
    * Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde, peşin anahtar teslimi bedeli karşılanır.
    * Poliçe önyüzünde belirtilen ve hasar ödeme tarihindeki piyasa değerinden gösterilen araç ve standart aksesuarlar, hasar durumunda, hasar tarihindeki piyasa değerine göre eksiksiz ödenir.Aracın standardının dışında eklenen aksesuarlarsa yıllık %20 artışa tabidir.
    * Aracın uğrayacağı kısmi zararlarda sigorta bedeli eksilmez.
    * Terör, sel / su ve deprem teminatı dahildir. Muafiyet uygulanmaz.

   
Ne gibi hizmetler sunuyor?

Yetkili Servis Klozu

Allianz Sigorta A.Ş. ile Fiat Kasko anlaşması olan Fiat servislerinde eksiksiz hasar ödenmekte olup, anlaşma olmayan servislerde hasar tazminatının %30'luk kısmı sigortalı tarafından karşılanmaktadır.

Yardım Hizmeti

Bu hizmet bünyesindeki teknik, ferdi ve tıbbi teminatlar, Fiat Kasko Sigortası kapsamındadır. Teknik teminatlar, aracın çekilmesi, vinçle kurtarılması, aracın nakli, emanet ve muhafazası, profesyonel sürücü sağlanması, yedek parçaların gönderilmesinden oluşur.

Ferdi teminatlar, aracın kullanılamayışı nedeniyle söz konusu olan konaklama masraflarının karşılanmasından, daimi ikametgâha seyahat veya geri dönüş seyahatinden oluşur.

Tıbbi teminatlarsa yaralanma veya hastalık durumunda nakil veya geri dönüş seyahati, eşlik edenlerin nakli, refakatçi gönderilmesi ve acil mesajların iletilmesinden oluşur.

Çözüm Hattı

Sigortalının seyahati sırasında, Allianz Çözüm Hattı tarafından mevcut tüm kaynakların araştırılmasıyla; yol durumu bilgisi, trafik ve karayolları bilgisi, tarifeli seferler hareket ve ücret bilgisi (otobüs, feribot, tren, uçak vb.), yetkili servis bilgisini öğrenebilirsiniz.

Concierge Hizmeti

Allianz Çözüm Hattı sayesinde;

    * Seyahat Bilgi Hattı ile otel ve restoran bilgileri ve rezervasyonu yaptırabilirsiniz.
    * Toplantı Bilgi Hattı'nı kullanarak toplantı odası ve toplantı ekipmanları kiralama firmalarından organizasyon hizmeti alabilirsiniz.
    * Araç kiralama organizasyonu yaptırabilirsiniz.
    * Etkinlik Bilgi Hattı, sinema, konser, tiyatro, müze, spor karşılaşmaları, müzikal, bale ve opera etkinlikleri için bilgi sahibi olmanızı sağlar.
    * Feribot, otobüs, uçak, tren için bilgi alıp rezervasyon yaptırabilirsiniz; biletleriniz poliçe sahibine teslim edilir.
    * Biletler İstanbul, İzmir ve Ankara'da ücretsiz teslim edilecektir. Diğer illerde ücretli sağlanacaktır.

Kiralık Araç Hizmeti (Özel araçlar için)

Allianz Yardım Hizmeti'ne başvurmak önkoşuluyla aracın trafikte seyredemeyecek şekilde hasar gördüğü kazalarda, Allianz Yardım Hizmeti tarafından aracın servise çekilmesi sağlanır ve araç onarımının servise teslimini takip eden 24 saat içerisinde giderilememesi durumunda yılda en fazla 2 kez ve yıllık 7 gün olmak üzere Kiralık Araç Hizmeti verilir. (Konaklama ve Geri Dönüş Seyahati Hizmeti'ni almayan sigortalılar bu hizmetten yararlanabilir).

    * Bu hizmet sadece Allianz ile Fiat Kasko anlaşması olan yetkili Fiat servislerinde verilecektir.

Hukuksal Koruma

Araca bağlı veya sürücüden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda sigortalının korunması sağlanır. (Örneğin sürücü belgesinin kısıtlanması, kaldırılması, yeniden alınmasıyla ilgili dava ve avukatlık masrafları.)

Genişletilmiş Sorumluluk Güvencesi

Fiat Kasko Sigorta Poliçesi ile gerek siz başka aracı kullanırken, gerekse sizin aracınızı başka birisi kullanırken karşı tarafa verilecek zararlar sonucunda başınıza gelebilecek sorumluluklar güvence altındadır.

Ferdi Kaza

Araçta seyahat eden sürücü ve yolcular, kaza sonucu oluşan ölüm ve sürekli sakatlık hallerine karşı da teminat altına alınmıştır.

Güvenlik Sistemi ve Araç Kayıt Belgesi Teminatı

a. Kasko sigortalı olan aracın var olan anahtarlarından birinin çalınması, düşürülmesi, kaybedilmesi, yok olması gibi nedenler sonucunda, aracın güvenliğinin sağlanabilmesi için yapılacak,

    * - Mevcut anahtar / anahtarların yeniden kopyalanması,
    * - Alarm veya immobilizer vb. tür uyarı sistemlerinin kodlanması,
    * - Merkezi kilit ve/veya kontak setinin değiştirilmesi masraflarından dolayı;

b. Motorlu Araç Tescil ve/veya Motorlu Araç Trafik Belgesi ile aracın plaka levhalarının çalınması nedeniyle bunların yeniden düzenlenmesi ve/veya temin edilmesi için sigorta ettirenin/sigortalının yapacağı masraflar için; her bir olayda ve poliçe süresi içinde toplam en fazla 1000 TL'ye kadar teminat verilmektedir.
   
Oto Koruma Optimum Paket

Yılda bir kereye mahsus olmak üzere ve ilgili poliçenin geçerlilik süresi boyunca "Fiat Ekspres Oto Boya Parlatma ve Koruma Paketi" ücretsiz olarak sunulacaktır. (Eğer poliçenizi Tofaş Oto yetkili satış bayii veya servis olan acentemizden satın aldıysanız bu hizmeti sadece poliçenizi satın aldığınız ilgili yetkili satış bayii veya servisimizden alabilirsiniz.)

Mini Onarım Hizmeti

Allianz Mini Onarım Hizmeti, kasko poliçenizin geçerlilik süresi boyunca aracınızın kaporta, boya, deri, vinil, kumaş, plastik aksamlarında oluşabilecek poliçe ekinde belirtilen ölçü ve adet limitleri dahilindeki küçük ölçekli hasarların Auto King Franchise Servis Organizasyonu Merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir. Hasar onarımı için sigortalının kasko poliçesi ve sözlü beyanı yeterli olup, herhangi bir zabıt, tutanak veya ekspertiz gerekmemektedir. Bu hizmetimiz hasarsızlık indirimini etkilememektedir.

Hasarsızlık indirimleri

1. yıl sonu yenilemelerde %30
2. yıl sonu yenilemelerde %40
3. yıl sonu yenilemelerde %50
4. yıl sonu yenilemelerde %60
5. yıl sonu yenilemelerde %65

3, 4 ve 5 yıldan fazla hasarsızlık indiriminin kazanılmasından sonra meydana gelecek bir hasardan dolayı, hasarsızlık indiriminiz basamaklı olarak sürdürülür.

Ayrıca, kusurunuzun bulunmadığı kanıtlandığı takdirde, indiriminiz sonraki yıllarda da devam eder.

Sadece cam kırılmasıyla sınırlı kalan hasarlarda, sigorta kapsamındaki hasarsızlık indiriminiz yine de devam eder.

Fiat Kasko Sigortası ile sağlanabilen kişiye özel indirimler:

    * Sigortalının şahıs ve aracın binek olması şartıyla;
    * Sigortalı ya da sigortalıya ek olarak tek sürücü indirimi
    * 30 yaşından büyük ve en az üç yıllık sürücü belgesi olanlar için indirim
    * Silahlı Kuvvetler mensupları ve eşlerine özel indirim
    * Meslek indirimi

Allianz, Fiat Kasko Sigortası'yla yanınızda!

Hasar işlemleri ve yol yardım hizmetleri için 444 45 46 numaralı telefondan Allianz Çözüm Hattı'nı arayabilirsiniz.

Her zaman iyi ve güvenli yolculuklar...